Nakupuji akcie skvělých společností za dobrou cenu

Vyhledávám a nakupuji akcie, které jsou podhodnocené a patří firmám, které vyplacející pravidelnou dividendu. Mým investičním horizontem jsou desítky let. Snažím se  investovat, ne spekulovat. Snižuji riziko ztráty na minimum. Věnuji se hodnotovémů investování (value investing).

Co je hodnotové investování?

Hodnotové investování vychází z myšlenky, že každá společnost má svou vnitřní neboli fundamentální hodnotu a investor se snaží nakupovat její akcie za cenu, která je nižší než tato hodnota.

Ja nakoupit „dobré akcie“?

Vybírám tituly které:

  • jsou podhodnocené, tedy je lze nakoupit za velmi dobrou cenu
  • patří skvělé firmě, které se daří
  • zhodnocují se pravidelnou dividendou

Tím si zajistíme pravidelný příjem financí, pasivní příjem, chcete-li. Snižujeme riziko ztráty investice, protože nakupujeme relativně levné tituly a firma, které je vlastní je velmi dobrá.

Co můsí umět hodnotový investor?

Hodnotové investování nevyžaduje žádné speciální vlastnosti. Není třeba býti skvělým matematikem a mít finanční vzdělání. Věc je jednoduší. Základem je odhodlání, protože hodnotové investování je běh na dlouhou trať. Ne nutné, ba ani žádoucí investovat každý den. Naopak, je třeba disciplíny a vytrvalosti. Jedině tak je možné nakoupit akcie za co nejlepších podmínek. Co je tedy skutečně třeba:

  • chuť vzdělávat se a číst, číst, číst
  • selský rozum
  • odhodlání, disciplína a trpělivost
  • základní kapitál
  • pustit se do toho!

Na mém blogu najdete články o tom, jak jsem začal, co dělám a do čeho investuji. Můžete se podívat na moji investiční strategii. Nakonec jsou tu také akcie, které mám ve svém portfoliu.

Akcie² nemají za cíl vám říci do čeho máte investovat. Konečné rozhodnutí a zodpovědnost je na vás. Tento web, uvedené postupy a myšlenky vycházejí z mých vlastních zkušeností a závěrů. Nezaručuji, že vše uvedené je správné a vede k úspěchu, resp. k zisku. Nejsem profesionální trader. Doporučuji každému zájemci o obchodávání s akciemi vytvořit si vlastní názor, postupy a pravidla a těmi se řídit.

Napište mi

Rád budu své myšlenky sdílet, případně vysvětlím, co nebylo pochopeno. Cílem je, aby tyto stránky byly pochopitelné pro každého, ať už se jedná o začátečníka, nebo ostříleného investora. Kontaktovat mě můžete na martin@akcie2.cz. Napište mi.