Investice do akcie China Mobile (CHL), díl I.

Akcie společnosti CHL jsou zajímavou dlouhodobou investicí. Screening ukazuje, že akcie je podhodnocená a může být dobrou dlouhodobou investicí do budoucna.

Již v minulém článku jsem psal, že mě lákají čínské trhy. Čína je obrovským rostoucím trhem se stále nevyužitým potenciálem. A co mně se líbí nejvíce, v případě finanční krize nejsou čínské akcie tak vysoko, aby jejich propad byl tak veliký jako v případě akcií amerických. V případě pádu se dle mého soudu také daleko rychleji z krize dostanou. Uvažuji nad tím, jako nad bezpečnostním polštářem z hlediska celého trhu. Pokud nesouhlasíte, budu rád za komentáře pod příspěvkem. Pojďme se podívat na akcii CHL.

Screening akcie CHL

Snažím se o hodnotové investovaní. První rozhodnutí proč se o tuto akcii zajímat tedy vychází z mé strategie.

kriteriapožadovaná hodnotaakcie CHL 5.3. 2017
PE< 1513.89
PB< 21.62
PE*BE< 22.5 (pro kontrolu)22.5
Dividend> 3% p.a.3.13%
Curent Ration> 11
Debt to Equity< 10
Market Cap.> 300M (ideálně)ok
Payout Ration< 100%41.70%
Profit Margin> 10%16%
ROE> 10%12.20%

Akcie tedy vychází ze screeningu poměrně dobře. Dle mé strategie je akcie CHL stále ještě podhodnocená.

Zatím jedinou nevýhodou je v posledních týdnech rostoucí cena akcie, resp. akcie je poměrně drahá. Čekám tedy na lepší cenu, nikam nespěchám.

Akcie CHL z 20.3. 2017
Akcie CHL z 20.3. 2017

O tom, proč je tato akcie perspektivní i z dalších důvodů a proč si myslím, že je zajímavou dlouhodobou investicí, napíšu v pokračování úvah o této akcii. Pokusím se o detailnější analýzu této spolešnosti a rád bych také našel důvody, proč do této akcie neinvestovat. A zajímá mě samozřejmě i váš názor. Pište 🙂

Úvaha nad akciemi CHL a co me vědlo k nákupu v pokračování článku.

Zdrojem dat je finviz.com.

2 komentáře: „Investice do akcie China Mobile (CHL), díl I.

 • 11 července, 2017 (8:45 pm)
  Permalink

  Ahoj Martine. Jestli ti screening vychazi na BUY a otalis kvuli vysoke cene akcie, nedava to moc smysl. Cast parametru tveho screeningu jiz v sobe absorbuje aktualni cenu akcie. Tim ze vyckavas kvuli cene jenom rikas, ze neveris svym nastavenym hodnotam screening parametru. A prechazis na spekulativni market-timing taktiku, ktera muze, ale nemusi vyjit. Jestli pujde cena jeste dolu, pak bud z nejakeho makroekonomickeho duvodu (cely trh / segment se posune dolu) nebo fundamentalniho (zhorsi se ekonomika businessu firmy). V to druhe asi neveris kdyz chces koupit a jenom cekas na lepsi parametry. Pak tedy cekani musi byt kvuli prvnimu. V tom pripade to ale vysvetli co z makro hlediska ocekavas, ze nastane. Pokud to neni ani prvni ani druhe, pak otaleni s nakupem kvuli vysoke cene akcie nema moc racionalni charakter a nemel’s by’s to delat a radsi nakoupit. Treba rozlozit svou investici na 3 tranze s predem nastavenym casovym intervalem. Napr. „Nasledujici 3 mesice koupim po tretinach celkem za 10000 kc pokud se nezmeni fundamentals“ – coz u kvalitnich firem lze ocekavat ze nenastane.

  Reagovat
  • 12 července, 2017 (8:35 am)
   Permalink

   Ahoj, dekuji za komentar. V zasade jsem dosel k podobne uvaze s rozlozenim investice a take jsem to tak udelal. Puvodni uvaha byla zalozena na vypoctu, jak velky bych chtel mit bezpecnostni polstar a jaka by tedy musela byt cena.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *